Dziś pieczemy na bogato dla wszystkich królów, książąt i arystokratów, dla imperatorów, cesarzy i dynastów, nie zapominamy też o ich namiestnikach, rycerzach i giermkach. Słowem, dzisiaj bawimy na dworze! Przyszły wakacje, zrzucamy koszulki! Od razu będzie widać, w kim płynie błękitna krew… A jeśli ktoś się wstydzi paradować bez niej, taką fajną, jak ja mam na sobie, może dostać tutaj.
Składniki:
3 jajka
1 1/2 szklanka cukru
2 tabliczki czekolady
3/4 kostki masła
3/4 szklanki mąki
agrest
ciemne winogrona
2 morele
garść pistacji
500 g serka mascarpone
2 łyżki śmietany
Wykonanie:
Jajka ubijacie z cukrem, aż zrobi się z nich jasna puszysta masa. Czekoladę kruszycie, masło kroicie i razem rozpuszczacie w kąpieli wodnej. Studzicie i dodajecie do masy jajecznej, wlewając powoli i cały czas miksując. Mąkę przesiewacie i dodajecie do masy w ślad za czekoladą i masłem. Miksujecie, aż składniki się wymieszają, wylewacie na okrągłą foremkę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiacie do piekarnika nagrzanego na 160 stopni na ok. 20-30 minut. Ciasto powinno lekko wyrosnąć, może popękać na brzegach. Wyjmujecie z piekarnika, studzicie i wyjmujecie z foremki na talerz.
Serek mascarpone miksujecie z 1/2 szklanki cukru i śmietaną. Wykładacie na ciasto, rozprowadzacie równomiernie i dekorujecie agrestem, winogronami, pokrojoną morelą oraz pistacjami.
Potem zapraszacie znajomych i wydajecie polecenia do białego rana… Smacznego!